درباره ما

 

 

«نویسندگی خلاق» نام مجموعه‌ای از فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی است که مخاطب آن علاقه‌مندان به روش‌ها، تمرین‌ها و تکنیک‌های مؤثر و کارآمدِ نوشتن است.

اگر علاقه‌مندیِ شما نوشتن، یا آسان‌تر نوشتن، یا از تجربه‌های شخصی نوشتن، یا مؤثرتر نوشتن یا خلاقانه‌تر نوشتن است و دوست دارید این علاقه را پیگیری کنید، این سایت و نیز کانال تلگرامیِ ما را به طور مستمر مطالعه کنید.
در اصطلاح، «نویسندگی خلاق» (Creative Writing) یک میان‌رشته است. جایی در میانه‌ی علومِ شناختی، روان‌شناسی، نظریه‌ی ادبی و ادبیات. نقطۀ شروعی دلچسب برای آن‌ها که تازه‌کارند، و پیش‌نهادهایی برای حرفه‌ای‌ها در زمینه‌ی شکستن عادت‌های زبانی و کاهش بن‌بست‌های ایده. نویسندگی خلاق، یک جریان الکتریسیته است که بستگی دارد در کدام رشته جریان یابد تا چراغی روشن کند: رشته‌های داستان، فیلمنامه، نمایشنامه، و ناداستان، منبع‌های تدوین‌شده‌ی خلاقیت دارد.

 

مصطفا پورنجاتی، مبتکر برگزاری دوره‌های آموزش حضوری نویسندگی خلاق در ایران از سال ۱۳۹۰ است. از سال ۱۳۹۵ آموزش آن‌لاین این دوره نیز آغاز شد. سعی ما این است دانش جهانی «نویسندگی خلاق» را به شکل سازگار با زبان و ادبیات فارسی ترویج ‌کنیم.

سارا آناهید، آموزش‌یار دوره‌های حضوری و اینترنتی است و سارا محمدی اردهالی، در تأمین محتوای سایت و کانال نویسندگی خلاق و بخش ترجمه، با ما همکاری می‌کند. فریدالدین ملائی، به این مجموعه مشاوره‌ی هنری می‌دهد و امور گرافیک فعالیت‌های ما بر عهده‌ی استودیو دیزاین سپید است. پشتیبانی فنی سایت را صادق ملائی انجام می‌دهد.